Dziś w naszej szkole byliśmy gospodarzami sportowej rywalizacji. Przed południem odbył się zapisany w naszej tradycji szkolnej Gminny Turniej Sportowy im. Janusza Korczaka w Kierzkowie klas I-III. Swoją obecnością zaszczyciły nas zaprzyjaźnione Szkoły Podstawowe tj. SP 2 Myślibórz, SP 3 Myślibórz, SP Nawrocko oraz SP Golenice. Uczniowie byli obserwowani pod czujnym okiem jury w składzie: Dyrektor SP Kierzków Piotr Duda, Radny Gminy Myślibórz, Sołtys Otanowa – Pan Grzegorz Świderski i nasza pedagog specjalny  – Pani Aneta Siewruk.
W zawodach brało udział 5 dziewięcioosobowych drużyn + opiekun. Dla dzieci przygotowano 9 konkurencji na odpowiednim do ich wieku poziomie. Drużyny przygotowały banery oraz charakterystyczne okrzyki, zagrzewające ich do walki w duchu fair-play. Nie zabrakło emocji, dopingu i rywalizacji. 
Wszystkie drużyny wykazały się świetnym przygotowaniem i zaangażowaniem, ale najlepiej przygotowaną i wyćwiczoną drużyną, okazała się drużyna Szkoły  Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Golenicach. Był to ich pierwszy zwycięski turniej w Kierzkowie, więc tym bardziej gratulujemy z całego serca!
Kolejne, nie mniej ważne miejsca, zajęli:
  • 2m. SP Kierzków
  • 3m. SP nr 2 Myślibórz
  • 4m. SP nr 3 Myślibórz
  • 5m. SP Nawrocko
Najważniejsze, że dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami – spisaliście się na medal!
Dziękujemy wszystkim gościom za Wasze przybycie !!!
Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy przekazali poczęstunek dla uczestników turnieju, kierujemy do Pana Jacka Protasiuka – Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Kierzkowie i Macieja Pawłowskiego. Dziękujemy!!!
Dziękujemy również Pani Ewie Galickiej, która koordynowała przebieg całego turnieju. Z wkład w organizację turnieju dziękujemy także kadrze pedagogicznej klas I-III – to oni czuwali, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Nie zapominamy również o naszej obsłudze i uczniach, którzy pilnowali porządku i pomagali w trakcie całego turnieju.
 
Fotorelacja najciekawszych ujęć!