W dniu 9 lutego nasza szkoła świętowała niezwykle ważne święto kulinarnego świata – Międzynarodowy Dzień Pizzy! Jak wiadomo, pizza to nie tylko kulinarny majstersztyk rodem z Włoch, ale również światowy ambasador dobrego smaku i niekończącej się listy możliwości składnikowych, co pozwala każdemu znaleźć swój idealny wariant.

W ramach obchodów, nasi uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki przygotowania tego wyśmienitego dania podczas lekcji techniki. Warsztaty kulinarne obejmowały lekcje z ciągnienia ciasta na pizzę i wybierania składników, które najlepiej oddają indywidualne preferencje smakowe młodych kucharzy. Efektem było stworzenie pizzy idealnej – od klasycznej Margherity po bardziej ekstrawaganckie połączenia, które tylko odważni próbowali degustować.

Aromat pieczonej pizzy unosił się w korytarzach szkoły przez cały tydzień, przyciągając uwagę i pobudzając apetyty zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Okazuje się, że pizza to nie tylko sposób na smakowity posiłek, ale również na edukację kulinarne, która – jak się okazuje – może być równie porywająca co matematyka, a może i bardziej smakowita!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i już nie możemy się doczekać kolejnych kulinarnych przygód. Smacznego!

« z 2 »