18 listopada ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego – niezwykle ważnej akcji, mającej na celu integrację społeczności lokalnych naszej gminy w celu uzyskania wsparcia inicjatyw rozpoczętych i od lat wspieranych przez Burmistrza Myśliborza – Piotra Sobolewskiego. W tym roku będziemy mieli „do dyspozycji” 250 tysięcy złotych, które dzięki mieszkańcom naszej gminy mogą trafić do najbardziej zaangażowanych podmiotów.

My również chcielibyśmy wziąć udział w tym zacnym przedsięwzięciu. Analiza naszych potrzeb i możliwości wskazała na najbardziej żywotną potrzebę – rewitalizację naszego obecnego placu zabaw. Ta potrzeba wynika z bardzo prozaicznego powodu… mijający czas w połączeniu z obecnymi standardami wymaga szybką i zdecydowaną zmianę. My po prostu potrzebujemy nowego placu zabaw, a dzięki Wam wszystkim jesteśmy w stanie to osiągnąć.

Budżet obywatelski, który jest szansą na pozyskanie niezbędnych funduszy na tę inwestycję, jest jednocześnie szansą na przypomnienie nam wszystkim, czym jest nasza lokalna wspólnota… To nasi uczniowie – dzieci, rodzice, wnukowie, absolwenci, dziadkowie etc. wszyscy mieszkańcy naszej gminy, którzy są zaangażowani społecznie i czują więź z naszą szkołą. Wierzymy, że jest ona wartością samą w sobie i warto ją wspierać. Stąd nasza prośba do wszystkich sympatyków naszej szkoły, nie tylko mieszkańców wsi leżących w jej obwodzie. Sama akcja ma aspekt szerszy – nasze wsparcie to coś więcej niż zwykły głos. To realny wpływ na naszą małą „rzeczywistość”. Skorzystajmy z tej możliwości i zagłosujmy na projekt nr 9 – „Budowa nowego placu zabaw i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kierzkowie”.

Warto wspierać nasze lokalne inicjatywy, bo też my wszyscy jesteśmy głównym beneficjentem ich efektów, choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy. W głosowaniu można wesprzeć aż trzy projekty, dlatego zachęcamy również do wsparcia inicjatyw naszych szkolnych przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu (nr 6 na liście) jak i z Przedszkola „Zielona Dolinka” (nr 7).

Każdy z nas walczy o to, by poprawić funkcjonowanie naszych jednostek i pomóc w ich rozwoju.  Cel mamy podobny, choć potrzeby różne. Pamiętajmy, że nasza jest naprawdę godna wsparcia, dlatego dziękujemy za każdy oddany głos.