21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Pamiętajcie jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Ten dzień podkreśla jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba empatii, uśmiechu, szacunku, serdeczności, dzielenia się, mówienie miłych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas jak bumerang.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo/cześć do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jest to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea tego święta do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy.

Spróbujcie uwierzyć, że w każdym z Was drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okażcie komuś bezinteresowną życzliwość. Powodzenia. Bądźcie życzliwi nie tylko od święta. 

Zapraszamy do obejrzenia filmów związanych z życzliwością: 

Film dla I- IV:  https://www.youtube.com/watch?v=LfK9jwm406E&list=PLAnfOIIfROJXYRvvfVdpyCpol_KQdh7kr

Film dla V – VIII: https://www.youtube.com/watch?v=CZAz4NCUPck

UWAGA !!! Uwaga !!!

W związku z Dniem życzliwości proponujemy Wam zabawę „Podaj dalej Życzliwość”. Zabawa przypomina grę w berka.

Ty, drogi uczniu jesteś ogniwem początkującym, wykonaj dla drugiej osoby miły gest (np. pomóż mamie w przygotowaniu kolacji, przygotuj smakołyk dla starszego rodzeństwa), po czym dotknij ją w ramię i powiedz „PODAJ DALEJ ŻYCZLIWOŚĆ”. Ta osoba powinna podzielić się życzliwym zachowaniem z kimś innym (np. wyprasowanie koszuli tacie). Osoba wybrana przez Ciebie wykonuje również gest dotknięcia ramienia i mówi „PODAJ DALEJ ŻYCZLIWOŚĆ” i tak dalej, w ten sposób tworzy się łańcuch życzliwości. Zabawa nie musi obejmować tylko rodziny, ale również zaangażujcie przyjaciół.

Czekamy na nadesłanie zdjęć. Zdjęcia z opisem życzliwych gestów z minimalnie trzema ogniwami (może to być zdjęcie uprzątniętego z liści podwórka lub pysznego podwieczorka dla siostry) Przykładowy schemat: Zdjęcie 1 (Ja) ; Zdjęcie 2 (Mama); Zdjęcie 3 (Tata)

Każdy kto nadeśle nam swoje „ŁAŃCUCHY ŻYCZLIWOŚCI” otrzyma pochwałę do dziennika i słodki upominek po powrocie do szkoły.

Czekamy na Wasze odpowiedzi do 30.11.2020

Pozdrawiamy Zespół PP: 

  1. Włodarczyk – psycholog
  2. Przepiórka – pedagog