Święto odzyskania niepodległości uczcili uczniowie klasy V, którzy w domowym zaciszu przygotowali małe, patriotyczne ekspozycje, przypominające nam jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny – 11 listopada 1918 roku, czyli dzień odzyskania niepodległości przez nasze zniewolone zaborami państwo.

Klasy młodsze również zaangażowały się w przygotowania do tak ważnego święta jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasi najmłodsi koledzy i koleżanki nauczyli się słów i melodii 4 zwrotek hymnu państwowego na lekcjach muzyki.

Klasa III na zajęciach lekcyjnych poznała ważne wydarzenia historyczne dla Polski. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób artyści i pisarze walczyli o wolność Polski. Poznali również historię dzieci z Wrześni. Zrozumieli, że miłość do ojczyzny może wyrażać się znajomością historii swojego kraju, poznaniem postaci wielkich Polaków, odpowiednim ubiorem na uroczystościach szkolnych i państwowych. Wiedzą już, że Ojczyznę można uczcić staniem na baczność w czasie śpiewania hymnu, szanowaniem tradycji, zapalaniem zniczy na grobie poległych o wolność naszej Ojczyzny, dbaniem o czystość otoczenia.

Uczniowie klas starszych na plastyce wykonywali przepiękne świąteczne kotyliony.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i inspiratorce tej akcji – wychowawczyni klasy V, p. Sylwii Antczak. Pomimo faktu, że znowu wróciliśmy do zdalnego nauczania, nie zapominajmy o naszych najważniejszych narodowych świętach i pielęgnujmy najpiękniejsze polskie tradycje.