Drodzy Uczniowie! Już od początku października uczniowie klas IV-VI naszej szkoły mogą podnosić swoje umiejętności w kilku ważnych dla ich rozwoju dziedzinach. Ruszył właśnie projekt „Nabywanie kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych na obszarach wiejskich Gminy Myślibórz”.

Czwarto-, piąto– i szóstoklasiści przez cały rok szkolny będą brali udział w zajęciach wspomagających i rozwijających ich kompetencje z następujących przedmiotów: j. niemiecki, matematyka, przyroda, informatyka i doradztwo zawodowe. Zajęcia te współfinansowane będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. 

Wszystkie te zajęcia mają na celu wspomożenie waszego rozwoju i wyrównanie szans edukacyjnych między uczniami szkół wiejskich i miejskich. Skorzystajcie z tej możliwości tak bardzo jak tylko możecie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a wiedza, którą z nich wyniesiecie, przyda się wam w waszej dalszej drodze edukacyjnej, a zapewne również w całym waszym życiu. Bądźcie cierpliwi w dążeniu do wiedzy, a zobaczycie, że się opłaci. Zbierzecie owoce swojej pracy już wkrótce. Oby wam smakowały 🙂

Plan zajęć projektowych został skonstruowany tak, by jak najmniej obciążyć zarówno Was, drodzy uczniowie, jak i prowadzących zajęcia nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę, że dodatkowe obciążenie nie jest rzeczą najmilej widzianą, ale jesteśmy przekonani, że wysiłek jaki włożycie w swój udział w projekcie zaprocentuje w przyszłości.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że bez znajomości języka obcego, matematyki, przyrody, informatyki, dobre funkcjonowanie we współczesnym świecie nie będzie zbyt łatwe. Do tego dochodzą zajęcia z doradztwa zawodowego, dzięki którym będziecie mogli się dowiedzieć, jakie są Wasze silne strony, dzięki którym będziecie mogli być konkurencyjni na rynku pracy.

Korzystajcie ze wszystkich zajęć, dopytujcie wychowawców i nauczycieli o szczegóły i starajcie się nie opuszczać zajęć, żeby wyciągnąć z nich jak najwięcej wiedzy.

Rodziców również prosimy o wsparcie i pozytywne motywowanie Waszych pociech, by miały świadomość, jak ważne jest zdobywanie i uzupełnianie wiedzy.