Jak bezpiecznie poruszać się w Internecie? Co grozi buszującym beztrosko po sieci dzieciakom? Jakie są nowe zagrożenia, które czyhają na na nas w wirtualnym świecie?

Te oraz inne zagadnienia poruszane było na podwójnym spotkaniu naszych uczniów z policjantem. Oficer Jacek Poleszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu jest specjalistą od spraw związanych z bezpieczeństwem wirtualnym. Na spotkaniu z uczniami naszej szkoły dzielił się swoją wiedzą na temat tego, jak bezpiecznie i bez problemów przebywać w wirtualnej sieci. Dzieciaki uwielbiają świat wirtualny, mogą godzinami przesiadywać na portalach społecznościowych, grać, czatować i surfować po nieograniczonych zasobach Internetu. Pan Jacek poradził naszym uczniom jak robić to bezpiecznie, co wolno i czego nie powinno się robić. Dzieci muszą pamiętać, że korzystanie z Internetu to nie tylko przyjemny przywilej, ale i duża odpowiedzialność. Obecność w sieci nie jest anonimowa i wszystko, co umieszczane jest w sieci łatwo jest skontrolować i to, co się w niej znalazło, niełatwo jest całkowicie usunąć. Oprócz spraw związanych z praworządnym korzystaniem z zasobów sieci, uczniowie naszej szkoły zostali poinformowani również o najnowszych zagrożeniach związanych z niekoniecznie bezpieczną rozrywką wirtualną. W Internecie jak i w życiu realnym – musimy wiedzieć, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, musimy również wiedzieć, jak bez szkody dla własnego zdrowia poruszać się po autostradzie dróg w świecie wirtualnym.