Ferie się zaczęły, a uczniowie klas 0-III mieli zapewnione już od pierwszego dnia niezwykłe atrakcje. 13 lutego wybraliśmy się do Szczecina, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wystawę “Ciuchcia na fali”. Podczas oglądania wystawy zobaczyliśmy repliki lokomotyw, parowozów czy wagonów kolejowych. Przejechaliśmy się repliką prawdziwego parowozu. Na wystawie mogliśmy także zobaczyć miniatury latarni morskich. Po zwiedzeniu wystawy w znajdującej się na wystawie strefie zabaw mogliśmy budować tory kolejowe oraz bawić się kolejkami.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Eureka, czyli wystawa interaktywnych doświadczeń, na której poprzez działanie, samodzielnie przeprowadzenie eksperymentów i obserwacji można się wiele nauczyć, doświadczyć i przeżyć.

Wizyta w Eurece rozpoczęła się od prezentacji doświadczeń przez przewodnika wystawy. Przy jego pomocy mogliśmy interpretować wyniki doświadczeń i próbować wyjaśniać obserwowane zjawiska. Na wystawie mogliśmy zobaczyć latające piłki, wiele złudzeń optycznych, zmierzyć się z logicznymi układankami. Przekonaliśmy się, że dźwięk to rodzaj fali, dowiedzieliśmy się jak można sobie poradzić z podnoszeniem wielkich ciężarów przy użyciu prostych przyrządów.

Na koniec wycieczki zmęczeni, ale przede wszystkim głodni, odwiedziliśmy restaurację McDonald, gdzie mogliśmy nabrać energii na powrót do domu.