W ostatni czwartek w hali sportowej naszej szkoły, odbył się po raz kolejny „Gminny Andrzejkowy Turniej Sportowy”. Impreza jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga na start wszystkie reprezentacje szkół podstawowych z Gminy Myślibórz. Nie inaczej było i tym razem…

Turniej jak zawsze rozpoczął się od przywitania drużyn, ich opiekunów oraz zaproszonych gości. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz Pana Piotra Sobolewskiego przybył na naszą imprezę Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myśliborzu Pan Krystian Pańczuk.

Przechodząc do części głównej „Gminnego Andrzejkowego Turnieju Sportowego” należy zaznaczyć, że wszystkie drużyny z wielką pasją i zaangażowaniem podeszły do sportowej rywalizacji i walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej konkurencji.

Tym razem najlepiej dysponowaną ekipa była reprezentacja SP nr 3 w Myśliborzu, która nieznacznie wyprzedziła drużynę z SP nr 2 w Myśliborzu, a trzecie miejsca „ex aequo” zajęły reprezentacje szkół z Nawrocka, Golenic i gospodarzy turnieju z Kierzkowa.

Na zakończenie imprezy wszystkie drużyny nagrodzone zostały pięknymi pucharami oraz dyplomami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz słodkie upominki. Najważniejszym celem tej cyklicznie organizowanej imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową, ale też wpajanie dzieciom zasad „fair-play” oraz współzawodnictwa.

Impreza została sprawnie zorganizowana i przeprowadzona dzięki pracy nauczycielek klas I-III, nauczycielowi wychowania fizycznego oraz pomocy ze strony Rady Rodziców. Z niecierpliwością czekamy już na następną edycję „GATS-u” i wierzymy, że przyniesie ona również wiele sportowych emocji i uśmiechów jak ta ostatnia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

  1. SP nr 3 Myślibórz
  2. SP nr 2 Myślibórz
  3. SP Nawrocko
  4. SP Kierzków
  5. SP Golenice